اتاق گیلان
پیام تسلیت اعضای هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی گیلان در پی شهادت رئیس جمهور و هیأت همراه در سانحه هوایی نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی: اقتدار غذایی برای کشور مهم است رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی: پویایی صنعت، مستلزم ارتباط با دانشگاه است برگزاری دوره بازآموزی و استانداردسازی تولید و صادرات کیوی در سالن اجتماعات اتاق گیلان سفیر سنگال در ایران: مناسبات سنگال و گیلان در حوزه کشاورزی افزایش می‌یابد جلسه کارشناسی کمیسیون کشاورزی با حضور مدیرکل جهاد کشاورزی گیلان با موضوع دریافت کیوآر کد قاسم رضائیان در گفت‌وگو با اتاق ایران آنلاین: مشارکت در نمایشگاه‌ها در مسیر تقویت مناسبات تجاری لازم است رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی گیلان: گواهی مبداء برای صدور محصولات کشاورزی در گیلان الزامی است اولین جلسه کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق بازرگانی گیلان در سال جدید برگزار گردید رضائیان در دیدار با رئیس اتاق اصفهان: گفتگو و تعامل بهترین راهبرد برای پیشبرد اهداف اتاق‌های بازرگانی است پیام تبریک ریاست اتاق بازرگانی به مناسبت روز شوراها پاویون استان گیلان در ششمین دوره نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران (ایران اکسپو) دعوت رئیس اتاق بازرگانی گیلان از فعالان اقتصادی استان برای حضور در نمایشگاه اکسپو رونمایی از لوح ثبت ملی مهارت سنتی فرآوری چای دستی مدیرکل صمت گیلان: امور اراضی و منابع طبیعی استان باید نقاطی را برای ایجاد شهرک‌های صنعتی جدید اعلام کند استاندار در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و هماهنگی بانک‌های گیلان: اعتبارات بانکی به سمت تولید هدایت شود نظری عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی گیلان: بزرگترین مشکل تولیدکنندگان، سرمایه در گردش است اولین جلسه مشترک شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و شورای هماهنگی بانک‌ها
1403 یکشنبه 6 خرداد

اتاق گیلان

اقتصادی

سفیر سنگال در ایران: مناسبات سنگال و گیلان در حوزه کشاورزی افزایش می‌یابد

سفیر سنگال در جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه گیلان استانی کشاورزی است و ظرفیت‌های زیادی در این بخش دارد، گفت: کشور سنگال آمادگی دارد همکاری‌های خود را در این زمینه و نیز حوزه آب، کود و سایر پروژه‌های کشاورزی ارتقاء دهد. به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی گیلان، «سالیو نیانگ دینگ» روز چهارشنبه در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی گیلان هدف از سفر خود به گیلان را توسعه همکاری و ارتباط بیشتر با تجار و بازرگانان گیلان عنوان کرد و افزود: سفر به استان‌ها موضوعی است که همیشه پیگیری می‌کنیم تا ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مناطق مختلف را بشناسیم. وی عنوان کرد: ما طبق نیازسنجی‌های انجام شده کشورمان به استان‌ها سفر کرده و رایزنی‌های لازم را برای توسعه همکاری و مناسبات مشترک و تامین نیازهایمان انجام می‌دهیم. وی افزود: از اینرو به عنوان سفیر برای برقراری روابط بهتر تمام تلاش خود را بکار خواهیم بست تا از ظرفیت‌های دو کشور در راستای توسعه همکاری‌های مشترک بهره لازم گرفته شود. وی اظهار داشت: پس از ۱۰ سال کمیسیون مشترک میان ایران و سنگال در دسامبر (دیماه) گذشته برگزار و تصمیمات مهمی در بخش‌های مختلف کشاورزی اتخاذ شد که نتیجه آن سفر سه گروه اقتصادی از سنگال در بخش‌های دامداری، پرورش ماهی و مکانیک به ایران بود که انجام و از مناطق بسیاری بازدید کردند. سفیر سنگال با اشاره به حضور و بازدید رئیس اتاق بازرگانی کشورش از غرفه استان گیلان در نمایشگاه اکسپو۲۰۲۴ تهران، عنوان کرد: گیلان یکی از استان‌های هدف برای توسعه روابط تجاری ماست و طی سه سال گذشته گروه‌های تجاری مختلفی از دو کشور بازدید داشتند و در این راستا زمینه‌های سرمایه‌گذاری‌های زیادی بین دو کشور بررسی و پیگیری شد. وی، سطح روابط سیاسی دو کشور را بسیار عالی دانست و اظهار کرد: دیدار دو رئیس جمهور ایران و سنگال در آفریقای جنوبی نیز موجب شد در بخش‌های مختلفی مانند کشاورزی، پتروشیمی و سایر حوزه‌ها برای مستحکم‌تر کردن روابط تلاش بیشتری داشته باشیم. وی تصریح کرد: سنگال برای کاهش همکاری‌ها با کشورهای غربی به دنبال برقراری ارتباط بیشتر با ایران به عنوان یکی از برترین مدل‌های جهان در این رابطه است تا بتواند مانند ایران مسیر پیشرفت را طی کند. وی اضافه کرد: وزیر کشاورزی سنگال با نگارش دو نامه به دنبال بسط همکاری‌ها و روابط در بخش کشاورزی است تا با برگزاری جلسات بیشتر راه‌های بهتر و مستحکم‌تری برای برقراری ارتباط بیشتر پیدا کند. وی تأکید نمود، باید روابط تجاری و فرهنگی بین دو کشور بیشتر شود.
رئیس اتاق بازرگانی گیلان نیز با تأکید بر ارتباط بیشتر بین اتاق‌های بازرگانی دو کشور گفت: رسالت اتاق بازرگانی گیلان برقراری ارتباط بیشتر و افزایش تراز تجاری است. قاسم رضائیان اضافه کرد: گیلان استانی سرسبز و برخوردار از آب و هوای دلنشین است، حدود ۹۰ درصد چای ایران در گیلان تولید می‌شود که طبیعی‌ترین چای دنیاست، همچنین این استان با کیفیت‌ترین برنج دنیا، سالم‌ترین و لذیذترین زیتون جهان، بیشترین تولید کیوی، ۲۲ نوع دمنوش، محصول بادام زمینی، پنج گمرک و سه بندر دارد.
وی ادامه داد: با افتتاح ریل راه آهن رشت- کاسپین به ریل سراسری روابط تجاری بین دو کشور گسترش بیشتری خواهد یافت. وی با اشاره به روابط تجاری مطلوب استان گیلان با اوراسیا گفت: بسیاری از شرکت‌های تولیدی ایران در کشورهای آفریقایی تجارت فراسرزمینی دارند که امیدواریم در این زمینه با کشور سنگال هم این همکاری‌ها را بسط دهیم و در سفر بعد به این استان تجار کشور سنگال با تجار گیلانی جلساتی برگزار کنند.
سفیر سنگال در سفر به گیلان از دو کارخانه در رشت و یک کارخانه در لاهیجان بازدید می‌کند.

اشتراک گذاری: