اتاق گیلان
پیام تسلیت اعضای هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی گیلان در پی شهادت رئیس جمهور و هیأت همراه در سانحه هوایی نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی: اقتدار غذایی برای کشور مهم است رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی: پویایی صنعت، مستلزم ارتباط با دانشگاه است برگزاری دوره بازآموزی و استانداردسازی تولید و صادرات کیوی در سالن اجتماعات اتاق گیلان سفیر سنگال در ایران: مناسبات سنگال و گیلان در حوزه کشاورزی افزایش می‌یابد جلسه کارشناسی کمیسیون کشاورزی با حضور مدیرکل جهاد کشاورزی گیلان با موضوع دریافت کیوآر کد قاسم رضائیان در گفت‌وگو با اتاق ایران آنلاین: مشارکت در نمایشگاه‌ها در مسیر تقویت مناسبات تجاری لازم است رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی گیلان: گواهی مبداء برای صدور محصولات کشاورزی در گیلان الزامی است اولین جلسه کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق بازرگانی گیلان در سال جدید برگزار گردید رضائیان در دیدار با رئیس اتاق اصفهان: گفتگو و تعامل بهترین راهبرد برای پیشبرد اهداف اتاق‌های بازرگانی است پیام تبریک ریاست اتاق بازرگانی به مناسبت روز شوراها پاویون استان گیلان در ششمین دوره نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران (ایران اکسپو) دعوت رئیس اتاق بازرگانی گیلان از فعالان اقتصادی استان برای حضور در نمایشگاه اکسپو رونمایی از لوح ثبت ملی مهارت سنتی فرآوری چای دستی مدیرکل صمت گیلان: امور اراضی و منابع طبیعی استان باید نقاطی را برای ایجاد شهرک‌های صنعتی جدید اعلام کند استاندار در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و هماهنگی بانک‌های گیلان: اعتبارات بانکی به سمت تولید هدایت شود نظری عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی گیلان: بزرگترین مشکل تولیدکنندگان، سرمایه در گردش است اولین جلسه مشترک شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و شورای هماهنگی بانک‌ها
1403 یکشنبه 6 خرداد

اتاق گیلان

اقتصادی

قاسم رضائیان در گفت‌وگو با اتاق ایران آنلاین: مشارکت در نمایشگاه‌ها در مسیر تقویت مناسبات تجاری لازم است

رئیس اتاق رشت در بازدید از نمایشگاه ایران‌اکسپو بر لزوم تسهیل شرایط با هدف تقویت تعاملات بین‌المللی تاکید کرد و گفت: برای جهش در تولید، بخش خصوصی باید راهکارهای لازم را شناسایی و اجرایی کند.
ششمین دوره نمایشگاه ایران‌اکسپو 2024 با حضور منسجم اتاق ایران برگزار شد. این مشارکت زمینه‌ای را فراهم کرد تا فعالان اقتصادی در قالب اتاق‌های مشترک، اتاق‌های استانی و تشکل‌ها بتوانند توانمندی‌های صادراتی خود را به نمایش بگذارند. رئیس اتاق رشت در جریان بازدید از نمایشگاه ایران‌اکسپو تصریح کرد: در سال جهش تولید با مشارکت مردم، شرایطی مهیا شد تا اتاق ایران بتواند حضور پررنگی در نمایشگاه اکسپو داشته باشد. این حضور توانست ظرفیت‌های صادراتی شرکت‌های ایرانی را به نمایش بگذارد. قاسم رضاییان در گفت‌وگو با اتاق ایران آنلاین افزود: اگر بخواهیم برای جهش تولید برنامه‌ریزی کنیم به گسترش صادرات نیاز داریم. چنانچه تولید باکیفیت داشته باشیم، صادرات به کشورهای هدف میسر می‌شود. او بهبود محیط کسب‌وکار را اولویت این دوره هیات نمایندگان دانست و افزود: یکی از ماموریت‌های اصلی اتاق ایران بر اساس قانون، تلاش در مسیر توسعه تعاملات بین‌المللی است. در این راستا مشارکت در نمایشگاه‌های تجاری داخلی و خارجی موثر است. نمایشگاه‌ها این ظرفیت را دارند تا اطلاعات اقتصادی، تجاری و سرمایه‌گذاری کشورها در اختیار یکدیگر قرار بگیرند. عضو هیات نمایندگان اتاق ایران ادامه داد: برای تقویت روابط تجاری، رفت‌وآمد هیات‌ها نیز ضرورت دارد. نمایشگاه‌ها در این رابطه نیز نقش مهمی دارند. در نمایشگاه ایران‌اکسپو هیات‌های تجاری از کشورهای مختلف به ایران سفر کردند و از نزدیک با توانمندی‌های صادراتی کشور آشنا شدند. رضاییان تصریح کرد: آنچه در این بین اهمیت دارد، پیگیری توافقاتی است که در حین برگزاری نمایشگاه بین دو طرف صورت گرفته است. یعنی برای بالا بردن میزان اثرگذاری لازم است موضوعات را پیگیری کرده و به فراموشی نسپاریم.

اشتراک گذاری: