اتاق گیلان
واریز ۲ میلیارد دلار بدهی بابک زنجانی به خزانه بانک مرکزی در آرامش بازار ارز موثر است بازديد هيأت رئيسه و اعضای كميسيون توسعه صادرات اتاق بازرگانی گيلان از ظرفيت‌های توليدی صنايع تبديلی زيتون استان جلسه با تجار روسی در زمینه چوب، محصولات چوبی، حمل و نقل و ترانزیت در اتاق بازرگانی گیلان تشکیل شد سماکچی رئیس هیأت مدیره کانون کارفرمایان استان با رئیس اتاق بازرگانی گیلان دیدار کرد ششمين جلسه كميسيون توسعه صادرات غيرنفتی دیدار نماینده جمهوری داغستان به همراه هیأت تجاری با مسئولان اقتصادی استان گیلان پیام تبریک ریاست اتاق بازرگانی گیلان به مناسبت انتخابات اتاق بازرگانی ایران قاسم رضائیان در دیدار با سفیر ایران در آذربایجان: افزایش میزان حجم تجارت با جمهوری آذربایجان بسیار مهم است رضائیان در دیدار با رئیس پارک علم و فناوری گیلان: استفاده از ظرفیت‌ها مستلزم تلفیق علم و عمل است حضور ریاست اتاق بازرگانی گیلان در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران - جمعه 22 دی ماه ساعت 20:30 دیدار رونی پراستیو یولیانتورو، سفیر جمهوری اندونزی در ایران با نایب رئیس و مشاور اقتصادی اتاق گیلان دیدار تاکایوکی سوزوکی، نماینده سازمان تجارت خارجی ژاپن در ایران با نایب رئیس و مشاور اقتصادی اتاق گیلان جلسه مسئولان اقتصادی استان در منطقه آزاد انزلی در راستای پیگیری‌های سفر اخیر تیم اقتصادی استان به کشور روسیه جلسه شورای اداری شهرستان بندری آستارا با حضور مقامات استانی پیشنهاد تأسیس اتاق بازرگانی مشترک برای هم‌افزایی کاری میان تجار گیلان و تجار مجارستان رضائیان در دیدار با تجار ایرانی و روسی در سرای ایرانیان: باید روند عملیاتی را در پیش بگیریم رضائیان در سرای تجاری ایرانیان: پرواز رشت به آستراخان مجددا راه‌اندازی خواهد شد رضائیان در نشست میز تجاری گیلان و روسیه: اگر در اتاق بازرگانی بتوانیم ارتباط را به‌درستی مدیریت کنیم مطمئنا به نفع هر دو کشور خواهد شد
1402 دوشنبه 14 اسفند

اتاق گیلان

اقتصادی

رضائیان در سرای تجاری ایرانیان: پرواز رشت به آستراخان مجددا راه‌اندازی خواهد شد

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی گیلان، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی گیلان در نشست با تجار ایرانی و روسی در سرای تجاری ایرانیان در آستراخان روسیه با تأکید بر اینکه تجار ایرانی و روس خیلی به هم نزدیک هستند و این به حدود ۴۰۰ سال قبل، بر می‌گردد، عنوان کرد: تجار و بازرگانان ایرانی حضور خوبی در روسیه دارند، انتظارم از سرای تجاری این است که حضور پر رنگ‌تری داشته باشد و پیامم به تمام عزیزان تجار که شرف حضور دارند و آن‌هایی که ندارند این است که سرای تجاری به همه شما تعلق دارد. اتاق بازرگانی گیلان در خدمت شما است. قاسم رضائیان با بیان اینکه مقدمات را پشت سر گذاشتیم و دیگر فرصتی نیست که وقت برای تعارفات و مقدمات بگذاریم، خاطرنشان کرد: همین الان ما خیلی از برنامه ده‌ساله عقب هستیم. وی با اشاره به این موضوع که ایران و روسیه هر دو مورد تحریم استکبار جهانی قرار گرفته‌اند؛ بیان کرد: همه باید به هم کمک کنیم و با موضوعات عملیاتی برخورد بشود. رئیس اتاق بازرگانی گیلان با اشاره به اینکه سهم ایران از بازار ۲۹۰ میلیاردی روسیه تقریبا ۱.۱ درصد است، افزود: این واقعا راضی‌کننده نیست و باید بپذیریم ما در بحث اقتصاد و روابط اقتصاد تجاری با کشور روسیه تقریبا شکست خوردیم. رضائیان ادامه داد: وقتی بپذیریم که خوب عمل نکردیم به هر حال باید وارد مرحله جدیدی بشویم که از حرف خارج بشویم و توسعه عملیاتی همانطورکه مقام عالی استان و ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و ریاست محترم جمهور روسیه، نظرشان این است که بحث ارتباط اقتصادی ما به روز شود و بتوانیم حداقل به پای کشور ترکیه برسیم. وی یکی از نقاط ضعف میان آستراخان و گیلان را نبود پرواز داخلی بین رشت و آستاراخان دانست و گفت: ۱۵ سال در اتاق بازرگانی گیلان بودم و با اتاق بازرگانی بیگانه نیستم. انتظارم از تجار ایرانی که در آستراخان حضور دارند این است که تفکرشان این نباشد که فقط به سمت ایران واردات داشته باشند.
رضائیان افزود: دیشب در نشست رسمی هیات عالی به تصویب استاندار رسید که بحث پرواز را جدی بگیریم و دوباره راه اندازی کنیم. رئیس اتاق بازرگانی گیلان خواستار افزایش تعامل و ارتباط تجاز با اتاق بازرگانی شد و افزود: علاوه بر تجارت، در حوزه گردشگری سلامت نیز دارای ظرفیت هستیم و از اکثر کشورهای دنیا برای گردشگری سلامت به ایران می‌آیند. رضائیان با اشاره به تکمیل ساختمان اتاق بازرگانی گیلان تا دو ماه آینده اظهار کرد: کمیسیون‌های مختلف مثل کشاورزی، کمیسیون صادرات، حمل و نقل و گردشگری، صنایع دستی و صنایع غذایی در اتاق بازرگانی بسیار فعال شدند و یکی از اهداف بنده این است که سرای تجاری را تبدیل به اتاق بازرگانی واقعی گیلان بشود. وی در پایان اظهار کرد: من با اتاق بازرگانی ایران صحبت کردم و ظرف یک هفته تا ده روز مشخص می‌شود. انشاالله بتوانیم کاری که دوستان در اتاق بازرگانی به آن نیاز دارند را در این سرای تجاری عملیاتی بکنیم. ما برنامه‌ریزی خواهیم کرد که این کمیسیون‌هایی که در اتاق بازرگانی گیلان تشکیل شده در اینجا تشکیل شود.

اشتراک گذاری: