اتاق گیلان
واریز ۲ میلیارد دلار بدهی بابک زنجانی به خزانه بانک مرکزی در آرامش بازار ارز موثر است بازديد هيأت رئيسه و اعضای كميسيون توسعه صادرات اتاق بازرگانی گيلان از ظرفيت‌های توليدی صنايع تبديلی زيتون استان جلسه با تجار روسی در زمینه چوب، محصولات چوبی، حمل و نقل و ترانزیت در اتاق بازرگانی گیلان تشکیل شد سماکچی رئیس هیأت مدیره کانون کارفرمایان استان با رئیس اتاق بازرگانی گیلان دیدار کرد ششمين جلسه كميسيون توسعه صادرات غيرنفتی دیدار نماینده جمهوری داغستان به همراه هیأت تجاری با مسئولان اقتصادی استان گیلان پیام تبریک ریاست اتاق بازرگانی گیلان به مناسبت انتخابات اتاق بازرگانی ایران قاسم رضائیان در دیدار با سفیر ایران در آذربایجان: افزایش میزان حجم تجارت با جمهوری آذربایجان بسیار مهم است رضائیان در دیدار با رئیس پارک علم و فناوری گیلان: استفاده از ظرفیت‌ها مستلزم تلفیق علم و عمل است حضور ریاست اتاق بازرگانی گیلان در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران - جمعه 22 دی ماه ساعت 20:30 دیدار رونی پراستیو یولیانتورو، سفیر جمهوری اندونزی در ایران با نایب رئیس و مشاور اقتصادی اتاق گیلان دیدار تاکایوکی سوزوکی، نماینده سازمان تجارت خارجی ژاپن در ایران با نایب رئیس و مشاور اقتصادی اتاق گیلان جلسه مسئولان اقتصادی استان در منطقه آزاد انزلی در راستای پیگیری‌های سفر اخیر تیم اقتصادی استان به کشور روسیه جلسه شورای اداری شهرستان بندری آستارا با حضور مقامات استانی پیشنهاد تأسیس اتاق بازرگانی مشترک برای هم‌افزایی کاری میان تجار گیلان و تجار مجارستان رضائیان در دیدار با تجار ایرانی و روسی در سرای ایرانیان: باید روند عملیاتی را در پیش بگیریم رضائیان در سرای تجاری ایرانیان: پرواز رشت به آستراخان مجددا راه‌اندازی خواهد شد رضائیان در نشست میز تجاری گیلان و روسیه: اگر در اتاق بازرگانی بتوانیم ارتباط را به‌درستی مدیریت کنیم مطمئنا به نفع هر دو کشور خواهد شد
1402 دوشنبه 14 اسفند

اتاق گیلان

اقتصادی

رضائیان در نشست میز تجاری گیلان و روسیه: اگر در اتاق بازرگانی بتوانیم ارتباط را به‌درستی مدیریت کنیم مطمئنا به نفع هر دو کشور خواهد شد

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی گیلان، قاسم رضائیان که همراه هیأت اقتصادی و سیاسی در روسیه به سر می‌برد در نشست میز تجاری گیلان و روسیه گفت: اتاق بازرگانی گیلان در ارتباط با همه حوزه‌ها جهت تسهیل ارتباط بین تولیدکنندگان، صادرکنندگان و تجار ایرانی و تجار روسی با تمام مدیران دولتی ارتباط بسیار خوبی دارد. وی بیان کرد: تنوع آب و هوایی بسیار خوبی داریم و تنوع تولیدات نیز در همه محصولات در کشور ایران وجود دارد. رضائیان گفت: اگر در اتاق بازرگانی بتوانیم ارتباط را به درستی مدیریت کنیم مطمئنا به نفع هر دو کشور خواهد شد. اتاق بازرگانی گیلان در ارتباط با همه حوزه‌ها جهت تسهیل ارتباط بین تولیدکنندگان، صادرکنندگان و تجار ایرانی و تجار روسی با تمام مدیران دولتی ارتباط بسیار خوبی دارد. وی در ادامه اظهار کرد: سعی کردیم تمامی عوارض و مشکلاتی که ممکن است برای تولیدکننده و تجار ایجاد کنند را برطرف کنیم.
رضائیان با اشاره به هماهنگی اتاق بازرگانی گیلان با مدیریت صنعت استان گیلان یادآور شد: امروزه صنعت ماشین‌سازی در استان گیلان جزء برترین‌ها و بین‌المللی است و به اروپا صادرات ماشین‌آلات داریم.
رئیس اتاق بازرگانی گیلان بیان کرد: در حوزه کشاورزی ۹۰درصد چای ایران در گیلان تولید می‌شود. وی خاطرنشان کرد: ضمن اینکه برنج و انواع دمنوش و بهترین تولید زیتون را در گیلان داریم، چند سال اخیر نیز در بخش تولید کیوی کشاورزان بسیار قدرتمند عمل کردند و ۶۰درصد کیوی ایران در گیلان تولید می‌شود و ما بیشترین صادرات کیوی را به کشور روسیه داریم. وی در ادامه خاطرنشان کرد: در حوزه گمرک، از ناظر گمرکات تا مدیران گمرک و بنادر کشتیرانی همه هماهنگ هستند تا بتوانیم کمک کنیم تا هیچ مشکلی برای تجار صادرکننده ما وجود نداشته باشد. رضائیان گفت: با توجه به شرایطی که استکبار تلاش کرده تا برای ما ایجاد مشکل کند، انتظار ما این است که مسئولین دو کشور بتوانند این عوارض را بردارند تا تجار ما معضل و مشکلی نداشته باشند. مخصوصا از اتاق بازرگانی روسیه انتظار بیشتری داریم تا ارتباط بیشتری با اتاق بازرگانی گیلان داشته باشد. رضائیان در انتها بیان کرد: انتظار دارم در این دو روزی که در استان شما حضور داریم حالا که همه مسئولین و تجار ما در همه حوزه‌ها حضور دارند، شما هم سعی کنید کمک کنید تا این ارتباط بین تجار و بازرگانان ما با تجار و بازرگانان شما برقرار بشود و به‌نظرم زمان تشریفات به پایان رسیده و باید عملیاتی با یکدیگر برخورد کنیم.

اشتراک گذاری: