اتاق گیلان
پیام تسلیت اعضای هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی گیلان در پی شهادت رئیس جمهور و هیأت همراه در سانحه هوایی نایب رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی: اقتدار غذایی برای کشور مهم است رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی: پویایی صنعت، مستلزم ارتباط با دانشگاه است برگزاری دوره بازآموزی و استانداردسازی تولید و صادرات کیوی در سالن اجتماعات اتاق گیلان سفیر سنگال در ایران: مناسبات سنگال و گیلان در حوزه کشاورزی افزایش می‌یابد جلسه کارشناسی کمیسیون کشاورزی با حضور مدیرکل جهاد کشاورزی گیلان با موضوع دریافت کیوآر کد قاسم رضائیان در گفت‌وگو با اتاق ایران آنلاین: مشارکت در نمایشگاه‌ها در مسیر تقویت مناسبات تجاری لازم است رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی گیلان: گواهی مبداء برای صدور محصولات کشاورزی در گیلان الزامی است اولین جلسه کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق بازرگانی گیلان در سال جدید برگزار گردید رضائیان در دیدار با رئیس اتاق اصفهان: گفتگو و تعامل بهترین راهبرد برای پیشبرد اهداف اتاق‌های بازرگانی است پیام تبریک ریاست اتاق بازرگانی به مناسبت روز شوراها پاویون استان گیلان در ششمین دوره نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران (ایران اکسپو) دعوت رئیس اتاق بازرگانی گیلان از فعالان اقتصادی استان برای حضور در نمایشگاه اکسپو رونمایی از لوح ثبت ملی مهارت سنتی فرآوری چای دستی مدیرکل صمت گیلان: امور اراضی و منابع طبیعی استان باید نقاطی را برای ایجاد شهرک‌های صنعتی جدید اعلام کند استاندار در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و هماهنگی بانک‌های گیلان: اعتبارات بانکی به سمت تولید هدایت شود نظری عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی گیلان: بزرگترین مشکل تولیدکنندگان، سرمایه در گردش است اولین جلسه مشترک شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و شورای هماهنگی بانک‌ها
1403 یکشنبه 6 خرداد

اتاق گیلان

اقتصادی

نظری عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی گیلان: بزرگترین مشکل تولیدکنندگان، سرمایه در گردش است

سامان نظری عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان در در نطق پیش از دستور شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در استانداری گیلان اظهار کرد: تولیدکنندگان بدون سرمایه در گردش نمی‌توانند حیات تولیدی خود را استمرار بخشند و بازار به رکود می‌افتد. دولت وظیفه اجابت درخواست‌های بنگاه‌های اقتصادی را به شبکه بانکی سپرده است اما بانک‌ها به دلایل مختلف از جمله تأمین تسهیلات اجباری و سرکوب نرخ بهره قادر به رفع تشنگی واحدهای تولیدی نیستند.
سامان نظری معافی ادامه داد: اثر مستقیم نبود سرمایه در گردش دوباره به تولید باز می‌گردد و تورم تولیدکننده را افزایش می‌دهد و واحدهای تولیدی زیان ده می‌شوند که در این صورت تولید دچار رکود می گردد.
وی تصریح کرد: بزرگترین مشکل تولیدکنندگان، سرمایه در گردش است. بانک مرکزی برای کنترل نقدینگی دست به سیاست‌های انقباضی زده است. این سیاست‌ها لطمه سنگینی به ورود جریان نقدینگی در بخش صنعت و تجارت وارد کرده و آن‌ها را دچار آسیب نموده است. وی گفت: دولت و بانک‌ها علاقمندند سرمایه خود را در اختیار شرکت‌های نیمه دولتی و دولتی بگذارند. اینکه شرکت‌های دولتی چنین تسهیلاتی دریافت کرده‌اند به آن معنا نیست که شرکت‌های خصوصی نیز تسهیلات بانکی موردنیاز خود را دریافت کرده‌اند.
وی با اشاره به نحوه تخصیص تسهیلات به واحدها نیز گفت: مبلغی که به عنوان تسهیلات به یک واحد داده شود به صورت یکجا پرداخت نمی‌شود، این امر هم قدرت برنامه‌ریزی را از تولیدکننده سلب می‌کند ضمن آنکه با در نظر گرفتن تورم از ارزش آن کاسته می‌شود.

اشتراک گذاری: