کارگروه توسعه اقتصادی اتاق بازرگانی گیلان و ارمنستان تشکیل شد

دبیر هیأت اعزامی اتاق بازرگانی گیلان به ارمنستان برای تشکیل کمیسیون‌ مشترک از ‌کارگروه‌های ایران و ارمنستان در گیلان، پیش از ظهر امروز در نشست نمایندگان اتاق بازرگانی استان اظهار کرد: ایجاد این کارگروه در سفر اسفندماه استاندار و اتاق بازرگانی مورد تفاهم طرفین قرار گرفت.

همایون کاوه ادامه داد: در سفر مذکور مقرر شد تا کارگروه‌های مشترک برای توسعه اقتصادی روابط ایران و ارمنستان شکل بگیرد که به استناد این کارگروه توسعه اقتصادی اتاق بازرگانی گیلان و ارمنستان تشکیل شد.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان درباره ترکیب کارگروه مذکور افزود: ترکیب این کارگروه به تصویب هیأت رئیسه اتاق بازرگانی گیلان رسیده است.

وی به اهداف تشکیل کارگروه مذکور اشاره کرد و گفت: ایجاد ارتباط برای سرمایه‌گذاری مشترک و توسعه روابط اقتصادی اتاق ایران با ارمنستان از جمله اهداف تشکیل کارگروه توسعه اقتصادی اتاق گیلان و ارمنستان است.

کاوه خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت اقتصادی بالقوه و امکانات توسعه همکاری اقتصادی با ارمنستان که توسط سجادی سفیر ایران در ارمنستان و نمایندگی دفتر وزیر امور خارجه در گیلان معرفی شد، شرایط برای فعالیت کارگروه مذکور مهیا  وجود آمد.

دبیر هیأت اعزامی اتاق گیلان به ارمنستان اضافه کرد: کارگروه مذکور به منظور صادرات و تسهیلات روابط تجاری و توسعه اقتصادی گیلان با ارمنستان به عنوان یکی از کشورهای عضو cis تشکیل شده و سکوی همکاری‌های تجاری با روسیه و حتی کشورهای اروپایی است.

وی کارگروه مذکور را شامل هفت عضو دانست و متذکر شد: این کارگروه با تصویب ارکان آن در هیات‌رئیسه اتاق بازرگانی گیلان به‌زودی به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز می‌کند.